۱۴ پادکست معماری و طراحی صنعتی

از آنجایی که پادکست‌ها به محبوبیت روز افزونی دست یافته‌اند، در این پست لیستی از بهترین‌‌های پادکست معماری و طراحی صنعتی را به شما معرفی می‌کنیم.

scratching the surface

این پادکست که با میزبانی جَرِت فولِر می‌باشد، همپوشانی میان نقدِ دیزاین و عملکرد آن را بررسی می‌کند.

مصاحبه‌های آن از طراحان، نویسندگان، منتقدان و دانشجویان بوده که شامل الیوِر وِین رایت، الکساندرا لَنج و رینیر دِگراف می‌باشد.

🔗 scratching the surface

 

 

🔗 scratching the surface

این پادکست که با میزبانی جَرِت فولِر می‌باشد، همپوشانی میان نقدِ دیزاین و عملکرد آن را بررسی می‌کند.

مصاحبه‌های آن از طراحان، نویسندگان، منتقدان و دانشجویان بوده که شامل الیوِر وِین رایت، الکساندرا لَنج و رینیر دِگراف می‌باشد.

 

🔗  Failed Architecture

این پادکست معماری با تلفیق داستان‌های شخصی، تحقیقات و بازتاب آن‌ها به دنبال کشف معنای معماری در جامعه معاصر می‌باشد.

این بحث‌ها روایت‌های غیرمتعارف را شامل می‌شود، از معماری مراکز داده گرفته تا تاثیر بازی‌های ویدیویی بر تجربه شهری ما.

 

🔗  Time sensitive

این پادکست معماری که هر هفته بر روی آنتن می‌رود، مصاحبه‌های یک ساعته با افراد خلاق که پیشرو در حرفه‌شان بوده‌اند را ارائه می‌کند.

در آخرین اپیزود  آن، معمار بارک اینگِلز  از مسیر پر پیچ و خم به خود برای رسیدن به موفقیت می گوید، همانند فعالیت اخیر خود در BIG و زمانی را که صرف کار در OMA کرده است.

 

🔗  Scaffold

پادکست معماری و دیزاین اسکافولد، نگاهی عمیق به ذهنیت معماران و دیزاینرهای مختلف می‌اندازد و جزئیات کارشان که اغلب نادیده گرفته می‌شود را می‌شکافد.

این پادکست با میزبانی متیو بِلاندرفیلد هر دو هفته ارائه می‌شود و شامل مصاحبه‌هایی با جک سِلف و معمارانی چون چارلز هّلند و مری داگان می‌باشد.

 

🔗  ۹۹% Invisible

تمرکز این پادکست بر روی معماری و دیزاین کمتر شناخته شده که دنیای اطراف ما را شکل داده‌اند می‌باشد.

میزبان آن که رومن مارس بوده، به بررسی رویدادهای متداول دیزاین از هک آیکیا و طراحی شهری خصمانه گرفته تا رابطه میان اسکیت برد و استخر شنا می‌پردازد.

 

۱۴ پادکست معماری و طراحی صنعتی

 

🔗  GSAPP Conversations

این پادکست معماری به بررسی عملکرد معاصر معماری و مصاحبه و بحث حول آن می‌پردازد.

میزبان، آماله آندروس می‌باشد که رئیس دانشگاه معماری کلمبیا (GSAPP) هم هست، به این خاطر این پادکست میان اساتید برجسته دانشگاه و دانشجویان آن‌ها مشهور شده است.

 

🔗  About Building and Cities

در این پادکست معماران بریتانیایی همچون لوک جونز و جورج گینجل در رابطه با تاثیرگذاری فیلم، متون اصلی و تخیلی بر روی معماری ساختمان‌ها و شهر‌ها صحبت می‌کنند.

به عنوان مثال در اپیزود ۱۰، عنوان کتاب آلدو رومن به نام “معمار شهر” را موشکافی می‌کنند.

 

🔗  The business of Architecture

معماری و بیزینس در این مجموعه متنوع گردهم می‌آیند. مکالمات آموزنده، پندها، استراتژی‌ها و رازهای توسعه کسب و کار در روزهای مدرن در این پادکست مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

مهمانان شامل آدام ناتانیِل فورمَن می باشد که در رابطه با ابزارهای دیجیتال همانند اینستاگرام برای الهام گرفتن و گفتگو صحبت می‌کند.

 

🔗  Design & Architecture

در این پادکست، فرانسس آندِرتون نگاه وسیع‌تری به دیزاین و معماری لس آنجلس می‌اندازد.

اپیزودها شامل مکالمه با استِرلینگ روبی در رابطه با بلوک فلورسنت نارنجی‌اش در بینال Desert x تا سفری در بار های مخفی LA که محدودیت برای استفاده از تلفن‌های همراه ایجاد کرده، می‌باشد.

 

🔗  e-flux

این پادکست مجموعه‌ای از مکالمات برانگیزاننده بر مبنای مقالاتی است که ماهانه در مجله‌ی ایفلوکس چاپ می‌شوند.

گفت و گوهای پادکست با برخی از هنرمندان و متفکرانی که در حال حاضر مشغول به کار می‌باشند، تحقیق شده، تفکر برانگیز و گاهی اوقات خنده‌دار است.

 

🔗  Matterial Matters

در این پادکست مصاحبه‌ای ۳۰ دقیقه‌ای با دیزاینرها، سازنده‌ها و آرتیست‌ها توسط میزبان برنامه گِرَنت گیبسون که نویسنده و منتقد دیزاین می‌باشد، صورت می‌گیرد.

مهمانان در مورد ارتباطشان با یک متریال یا فرایند خاص صحبت می‌کنند.

 

🔗  The Observatory

مایکل بیروت و جسیکا هِلفَند در این پادکست در مورد دیزاین و نقطه اشتراک میان وقایع جاری و اقلام روزمره صحبت می‌کنند که شامل مواردی از جمله اولین تصویر از سیاهچاله یا دایسون ایربِلِید می‌باشد.

انتظار بحث‌های تازه و جذاب که مناسب دوره ما می‌باشد و آن را انعکاس می‌دهد، از آن می‌رود.

 

🔗  Monocle on Design

ادعای پادکست این است: “هر چیزی که شما در دنیای دیزاین احتیاج دارید بدانید، در اینجا جمع شده”.

مهمانان شامل معمار دیوید چیپر فیلد که در مورد قهوه جوش صحبت می‌کند، تری فَرِل با ساختمان ام ۱۶ و الیزابت دیلِر و موفقیت چشمگیر در شهر خودش می‌باشد.

 

🔗  Talking Practice

این پادکست معماری و دیزاین که توسط دانشگاه دیزاین هاروارد ارائه می‌شود، مصاحبه‌های جامعی با معماران، طراحان و نقشه کشان پیشرو دارد.

این مجموعه نگاهی به روند زندگی و طرز تفکر متخصصان در سراسر جهان می‌اندازد.

 

منبع: fourteen of the best architecture and design podcasts to subscribe to

از آنجایی که پادکست‌ها به محبوبیت روز افزونی دست یافته‌اند، در این پست لیستی از بهترین‌‌های پادکست معماری و طراحی صنعتی را به شما معرفی می‌کنیم.

ارسال دیدگاه